Школа

Школа

Загальноосвітня санаторна школа-інтернат І-ІІІ ступенів Хортицької національної академії здійснює комплексну (фізичну, педагогічну, психологічну, соціальну) реабілітацію дітей за різними нозологіями, забезпечує безперервність і наступність дошкільної, початкової, базової, середньої освіти, соціальної інтеграції, розвитку життєвої компетентності дітей та молоді з обмеженими можливостями здоров’я.

Навчальний заклад є базовим у Запорізькому регіоні із створення компетентнісно спрямованого освітньо-реабілітаційного простору.

Впродовж 24 років експериментальної діяльності напрацьовано досвід інклюзивного навчання, педагогічного і психологічного супроводу життєтворчості особистості.

У 2017/2018 н.р. у школі функціонує 12 інклюзивних, 2 спеціальні класи, 2 інклюзивні різновікові дошкільні групи.

У закладі забезпечено безперешкодний доступ до всіх складових освітньо-інформаційного і реабілітаційного простору, працює ліфт, наявні пандуси. Навчальні кабінети обладнані сучасними технічними засобами щодо застосування інформаційно-комунікативних технологій.

Сучасна матеріально-технічна база забезпечує оздоровлення, лікування, відновлення здоров’я. Проводиться лабораторна й інструментальна діагностика, фізіотерапевтичні заходи: електролікування (апаратна фізіотерапія), магнітотерапія, фітотерапія, теплолікування, механокінезотерапія, гідрокінезотерапія, класичний та апаратний масаж, лікувальна фізкультура.

Ефективно використовується спеціальне обладнання для фізичної реабілітації у кабінетах ЛФК, сенсорно-моторного розвитку, тренажерній залі.

Вихованці мають можливість розкрити творчий і особистий потенціал, беручи участь у шкільному самоврядуванні, у творчих об’єднаннях, реабілітаційному театрі «Інклюзив», який має почесне звання «Народний».

Вихованці загальноосвітньої санаторної школи-інтернату Хортицької національної академії щорічно беруть участь у більш ніж ста конкурсах міжнародного, всеукраїнського та обласного рівнів.

Впродовж 9 років поспіль на базі закладу та з ініціативи колективу проводиться Міжнародний інтеграційний фестиваль життєтворчості дітей та молоді «Шлях до успіху».

Досягнення вихованців загальноосвітньої санаторної школи-інтернату Хортицької національної академії на міжнародному, всеукраїнському та обласному рівні підтверджують його імідж як передового та інноваційного закладу, флагмана національної освіти.